Међународни дан књиге за децу, уведен пре скоро пола века у циљу промоције дечје књижевности и читања како би се скренула пажња јавности на потребе најмлађих читалаца, широм Србије биће обележен 2. арила. У свету се обележава од 1967. године на дан када је пре тачно 211 година рођен Ханс Кристијан Андерсен, дански књижевник, творац „Мале сирене“, „Ружног пачета“, „Принцезе на зрну грашка“ и многих других блиставих бајки без којих одрастање није могуће замислити.

Овим манифестацијама придружила се и библиотека „Др Славко Јовин“ из Обровца, у жељи да се међу децом и младим читаоцима промовишу књига и читање и обезбеде равноправни услови да деца дођу до књиге, прилика да се открију њене лепоте, вредности и укаже на значај читања код најмлађе популације.

Малишани из Обровца, ученици II и IV разреда окупили су се у библиотеци како би са гостима библиотеке – песницима КК „Дис“, уз дружење, стихове и песму обележили дан намењен за књигу.

Ученици IV1 разреда су се присутнима представили стиховима које се сами написали специјално за ову прилику. Свирајући на хармоници и клеринету ученици музичке школе своје умеће су приказали и кроз музику.

Песници Светлана Лана Драгичевић, Јасна Котарлић, Ненад Живков и Горан Јовић упознали су се са малишанима рецитујујући своје песме намењене деци. Дружење је улепшала гитара песника Горана Јовића који је своје стихове представио кроз музику, што су деца са одушевљењем прихватила.

Посебна част за библиотеку у Обровцу и ОШ „Жарко Зрењанин“ јесте велики број деце која су учествовала на Kонкурсу који традиционално, а поводом Светског дана књиге за децу расписује Градска библиотека „Стеван Сремац“ из Ниша. Ученик II разреда Сергеј Дејановић је освојио II место на ликовном конкурсу под називом „Да сам јунак из омиљене књиге“ у категорији од I до IV разреда. Ова награда за нас има већу вредност јер је то и једина награда која је стигла из Ниша за Библиотеку „Вељко Петровић“ из Бачке Паланке.
01 1 2 3 4 5 6 7 8 9 91 92 93